WordPress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi

Arama motoru optimizasyonu her websitesi ve blog için önemlidir. SEO sitenizin başarısı için çok önemlidir ama göründüğü kadar kolay değildir. Bu konumuzda WordPress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi ‘ni Sizin için bununla ilgili eklentilerden bahsetmek istedim.

Web site trafiği için bazı eklentileri zaten kullanıyoruz. Bunların dışında wordpress için gerekli seo için herşeyi karşılayan eklentileri sizlere göstericem.

En iyi 10 WordPress seo eklentisini gösteriyorum. Umarım bu eklentiler sitenize yararlı olur.

En iyi 10 seo eklentisi

BENZER İÇERİKLER:
https://webdayi.com/wordpress-temel-seo-optimizasyonu-nasil-yapilir/
https://webdayi.com/seo-clickbait-basliklarinda-daha-fazla-tiklanma-nasil-alinir/

Buna benzer konular sitemizde oldukça mevcut. Sitemizdeki diğer konularada göz atmayı unutmayın.

WordPress İçin En İyi 10 Seo Eklentisi nelerdir hadi bakalım.

Bu siteler şu şekildedir:

1- a3 Lazy Load

Lazy Load eklentisi sitenizin sayfa yükleme hızını arttırmaktadır. Kurulum yapması kolaydır ve içeriği çok atan sitelerde iyi bir şekilde aktif olur. Bu eklenti sayesinde istediğiniz yeride yavaşlatabilirsiniz.

2- All in One SEO Pack

Hepsi bir arada seo paketi harika şeyler sunuyor. XML haritası desteğini bile bulunduruyor. WordPress için bu SEO eklentisi cidden yararlıdır. Ayrıca websitenizin içeriğini değiştirdiğiniz an otomatik olarak motorlara haber verir. E-Ticaret yapan arkadaşlar için ise entagrasyon sağlamaktadır.

3- All in One WP Security and Firewall

Bu ekltenti WordPress kullananlar için kurulumu ve kullanımı kolay olan SEO güvenlik eklentisidir. Güvenlik açıklarınıda kontrol etmektedir. Kullanıcı güvenliği hesap açma güvenliği gibi boyutlarada sahiptir.

4- Broken Line Checker

Çizgi denetleyicisi eklentisi önemli bir SEO denetim eklentisidir. Sitenizi temizlemeye yardım eder. Bozuk bağlantıları kaldırır aynı zamanda yeniden yönlendirme olanları düzeltebilirsiniz.

5- CDN Enabler-WordPress CDN Plugin

Bu eklenti içeriğin proxy ve veri merkezleri ile aktarılmasına yardımcı olur. Eklenti sizin sitenizi kolay ve hızlı bir şekilde entegre etmenize yardımcı olur. Harici tutmaları tanımlayabilir.

Seo eklentileri

6- EWWW Image Optimizer

Bu eklteni sitenizin resimlerini optimize ettikten sonra sitenizin daha hızlı bir şekilde yüklenmesine yardımcı olur. Hızlı yüklenen siteniz, bu eklenti sayesinde arama motorlarında daha önlere çıkabilir.

7- Glue for Yoast SEO & AMP

Glue for Yoast SEO & AMP eklentisi mobil sayfaları hızlandırıp entegre eder. Meta verilerinizin doğru bir şekilde uygulanmasını sağlar. Sitenizin trafiğini optimize etmenize yardımcı olucaktır. Ve bu eklenti sayesindede sitenizi arama motorlarında öne çıkarabilirsiniz.

8- Google Analytics for WordPress by MonsterInsights

Bu eklenti web sitenizi google analytics’e doğru bir şekilde bağlayan google analytics eklentisidir. Aynı zamanda analitiği kolaylaştırır ve blog ziyaretçilerinin daha rahat ziyaret etmesini sağlar.

9- Google XML Sitemaps

Google XML Site haritaları eklentisi. Google’da WordPress sitenizin doğru bir şekilde dizine eklemesini ve kolay, doğru bir şekilde sağlanmasını istiyorsanız bu eklentiyi kullanabilirsiniz. Ücretsiz bir xml site harita eklentisidir. Eğer bir website sayfanız diğerleri gibi erişilmiyorsa. Google bu sayfaları kaçırabilir ama Google XML site haritaları eklentisi bunu engeller.

10- LiteSpeed ​​Önbelleği

LiteSpeed önbelleği, herşeyi bulunduran bir türlü site hızlandırma eklentisidir. Bu ekltenti çok verimli olan önbellek çözümü sunmaktadır. Optimizizasyon özellikleri aynı zamandada sitenizin yüklenmesini hızlandırmaktadır. Ve masaüstü, mobil sürümler için özelleştirilmiş farklı görünümlere görünmenizi sağlar.

11- Pretty Links (Bonus)

Bu ismindende anlayacağınız üzere pretty link eklentisi. Sosyal medya bağlantılarınızı yönlendirmelerinizi ve bu linklere wordpress sitenizin yönetim arayüzünden kolayca ulaşabilirler. Bu pretty link aynı zamanda bağlantılarınız için tıklamaları, aramanıza, sıralamanıza gibi şeyleri izlemenize yardımcı olacaktır. Sizlere istatisik olarak veriler verecektir.