WooCommerce Tema Geliştirme Eğitimi

Woocommerce, son yıllarda büyük bir kabul gördü ve popülaritesi kimseden gizlenmedi. Woocommerce tema geliştirme işlemi nasıl yapılmalıdır? Tüm temel ve gelişmiş özelliklerle yüklü, dünyanın en sevilen e-ticaret sistemlerinden biridir. Aslında, WooCommerce bir WordPress eklentisidir, evet WordPress’i çevrim içi bir alışveriş mağazasına dönüştüren bir eklentidir.

Son derece esnek ve sezgisel, güç dolu özelliklere sahip kullanıcı dostu bir arayüz sağlar. Çevrim içi perakendecilerin işini kolaylaştırmak için Woocommerce, herkesin saniyeler içinde bir e-ticaret mağazası açmasına izin vermek için bir adım öne geçti. WooCommerce tema geliştirme eğitimini derinlemesine inceleyelim ve bu süper eklentinin avantajlarından ücretsiz yararlanalım:

WooCommerce’in Önemi

WordPress her tür portalın yapımında yardımcı olduğu için Woocommerce, çevrimiçi perakendecilerin gelişmiş güvenlik özellikleriyle net mağazalarını tasarlamalarına yardımcı olabilir. Ayrıca, Woocommerce ile aylık satışların, vergilerin ve günlük faaliyetlerin kaydını tutmak mümkündür. Dijital medyanın artan popülaritesiyle, insanlar benzersiz çevrimiçi mağazalar yaratmaya zaman ayırıyorlar. Ve bu nasıl mümkün olabilir? Woocommerce ile, yeni başlayanların bile yararlanabileceği özel tema geliştirme yapılır. İşte akıllara durgunluk veren özellikler:

  • Açık kaynaklı bir içerik yönetim sistemidir
  • En son özelliklerden ve seçeneklerden yararlanmak için, bir miktar gereklidir, oysa temel özellikler ücretsizdir. Dolayısıyla, kendi alışveriş mağazanızı kurmak için WordPress Woocommerce sitesi uygun maliyetli bir iş modelidir.
  • Alışveriş sepeti keyifli bir deneyim sunmak için güvence altına alınmıştır.
  • Kolay özelleştirmeyi destekleyen çok sayıda tema mevcuttur.
  • İşlevselliği geliştirmek için sonsuz özellik ve listeler buna göre eklenebilir
  • Ürünleri çeşitli ülkelerde teslim etmek için çoklu nakliye ağ geçidi özelliğine sahiptir.
  • Ayrıca, çoklu ödeme seçeneği, çeşitli platformlar üzerinden ödeme yapmaya izin verir.

Woocommerce Tema Geliştirme nedir?

Woocommerce, e-perakendecilere kolay bir alışveriş platformu sunmak için WordPress’e entegre edilmiş bir CMS’dir. Woocommerce’de özel bir tema oluşturarak, daha sonra kendi mağazanızı oluşturmak için kullanılabilecek şaşırtıcı bir tema elde edersiniz. Woocommerce ile, işletmenizin hızla büyümesini bekleyebilirsiniz, ancak yalnızca tema geliştirme hedefe uygun, çekici ve vurgulanmış tüm önemli özelliklere sahipse. Her temanın sahip olması gereken en temel özellikler şunlardır:

İzleyicilerin kendilerini iyi hissettiklerini gördüklerinde ürün yelpazenizi keşfetmek için daha fazla zaman harcayan güzel bir net sitesi düzeni.

Harika bir alışveriş deneyimi sunmak için, net sitesinin kategorileri ve alt kategorileri olması gerekir, böylece insanlar filtreleri daraltabilir.

Muhteşem görünümlü bir net sitesi, dönüşüm ve satış şansını artırır.

Daha iyi izleme için Google Analytics entegrasyonu

Hemen çıkma oranını düşürmek için sayfaların hızlı yüklenmesi.

Woocommerce tema geliştirme, düşündüğünüz kadar zor değil. Tüm süreci başlatmak için zamanınıza ve çabalarınıza ihtiyacı var ve sonuçlar şu durumlarda harika oluyor:

WordPress ve Woocommerce, masaüstünüze kurulur

Woocommerce temalarının temel bilgisi. Eğer yoksa, biraz bilgi edinmek için öğreticileri okuyun.

Kodlama bölümünü değiştirmek için doğru HTML ve CSS bilgisi.

Woocommerce Tema Geliştirme Adımları

Şimdi dimension net sitenizin nasıl görünmesini istediğinizi tam olarak kontrol edeceği için Woocommerce temaları oluşturmaya başlayalım.

Woocommerce Desteğini Bildirmek

Bir WooCommerce teması oluşturmaya başlamak için önce Woocommerce desteğini beyan etmek önemlidir. Woocommerce eklenti geliştirmesinin temayı desteklemediğini söylemek için kullanıcıların WordPress kontrol panelinde bir açılır pencere açmasını sağlamaktır. Bir tema oluşturmak veya geliştirmek için bu adım çok önemlidir. Desteği bildirmek istiyorsanız, bu kodlamayı temadaki capabilities. php dosyasına ekleyin:

Şimdi desteği bildirdikten sonra, bir WooCommerce teması oluşturmaya başlamalısınız. Woocommerce yakışıklı özelliklerle yüklendiğinden, bunlardan yeni stiller oluşturmak için varsayılan stilleri kullanabilirsiniz. Woocommerce eklentisini güncellemeyi bitirdikten sonra, orijinal dosyalarda herhangi bir değişiklik yapılırsa tüm değişiklikleri kaybedersiniz. Kaynak tema dizinindeki mevcut dosyaları geçersiz kılmak için yeni bir dosya oluşturmak yerine herhangi bir dosyayı düzenlememenizi öneririm. Yeni dosya oluşturmak için iki adım vardır:

Özel bir CSS oluşturun

Değişiklikler küçük düzeydeyse, bu yöntem sizin için işe yarar.

Yeni bir CSS dosyası oluştur

Adlandırın: custom-woocommerce. css

Bunu wp-content / themes / dizinine kaydedin. / css

Şimdi vakıf. php’de this. css dosyasını ekleyin

Son olarak varsayılan stili geçersiz kılmak için CSS’nizi bu dosyaya ekleyin.

İkinci yöntem, bir WordPress alt teması oluşturmaktır. Temel olarak, alt tema, ana tema olarak adlandırılan başka bir temanın özelliklerine ve işlevlerine sahiptir. Varsayılan temaları değiştirmek için alt temalar şiddetle tavsiye edilir.

WordPress alt teması oluşturun

Alt tema dizinini oluşturun ve derleme hatalarını önlemek için “-child” ekleyin. İsimde boşluk bırakmadığınızdan emin olun.

Wp-content / themes altına koyun

Bir alt tema başlığı oluşturun

Şimdi alt ve üst tema stil sayfalarını sıraya koyun

Her şey hazır! Şimdi sitenin yönetici paneline giriş yaparak alt temayı etkinleştirmeniz gerekiyor. Yönetim paneli> görünüm> temalar’a gidin. Burada alt temanın aktivasyona hazır olduğunu göreceksiniz.

WooCommerce Tema Geliştirme Sonucu

Woocommerce’de özel bir temanın nasıl oluşturulacağını öğrenmek, kodlamanın pek farkında olmayanlar için kesinlikle göz korkutucu bir iştir. Bir tema oluşturmak zorunda kalmak, iyi kodlama becerilerine sahip olmanızı gerektirir. Bu eğitimle, WooCommerce tema geliştirme konusunda gelişmiş bir kavrayışa sahip olursunuz. Artık net sitenizi düzen ve özellikler açısından olağanüstü göstermek çok kolay, değil mi? Sürecin tadını çıkarın!