Google’da Reklam Yayınlayarak Nasıl Para Kazanılır?

Google’da Reklam Yayınlayarak Nasıl Para Kazanılır ? Gezegendeki herkes Google’ı duymuştur ama Google, gezegendeki en büyük arama motorlarından biridir. Ve milyonlarca insan bunu günlük olarak kullanır. Neredeyse herkes bunu biliyor. Çoğu insanın bilmediği şey, binlerce insanın Google’da reklam yayınlayarak nasıl para kazandığını bilmektir.

İnsanlar bunu nasıl yapıyor? İnsanlar bu popüler arama motorunda reklam yayınlayarak nasıl rahat bir yaşam kazanıyor? Basit. Google’ın arama motorlarında reklam spotları satarak yılda bir ton para kazandığını görebilirsiniz. Web siteleri olan kişilerin büyük kârlarından pay almak için sponsorlu reklamlar yayınlamalarına olanak tanıyan bir program oluşturdular. Google, sitelerinde sponsorlu reklamlar yayınlayan kişiyle kârının yaklaşık% 50’sini paylaşır.

Bu programa AdSense denir. AdSense% 100 ücretsizdir ve kendi sitelerinize uygulaması kolaydır. Bunun çalışma şekli, Google’ın, web sitesi sahiplerinin arama motorlarında reklam vermesine izin vererek gelirinin çoğunu kazanmasıdır. Bu web sitesi sahipleri, listeledikleri reklam başına belirli bir miktar para öder ve bu reklamlar için belirli bir tıklama miktarı öder. AdSense’i kullanarak ve sitenizde web sitesi sahiplerinin ödediği aynı metin. Veya resim reklamları görüntüleyerek, tıklamaların kabaca% 50’sini kazanırken, Google diğer% 50’yi de alır.

Nasıl Para Kazanabilirim ?

AdSense, özellikle daha fazla içeriğe dayalıysa, web sitenize ek gelir sağlamanın harika bir yolu. Ancak unutulmaması gereken önemli nokta, AdSense’i kullanarak kazanabileceğiniz para miktarının tamamının sitenize ne kadar trafik çekildiğine bağlı olmasıdır. TRAFİK YOK, PARA YOK. Ayrıca potansiyel kazançlarınız, içinde bulunduğunuz nişin ne kadar rekabetçi olduğuna bağlıdır. ARAMA DÖNEMİ DAHA REKABETÇİ, DAHA FAZLA AMA REKLAMVEREN ÖDEME YAPAR VE DAHA FAZLA KAZANABİLİRSİNİZ. Ortalama tıklama başına ödeme 0,15 sent ile 15 ABD doları arasında değişse de, ortalama 1,15-3,00 ABD doları arasındadır. Ne kadar az para görünse de çabucak toplayabilir.

Evet olsa da, AdSense programlarını kullanarak ama Google’da kesinlikle para kazanabilirsiniz. AdSense’in ZENGİN HIZLI BİR FIRSAT OLMADIĞINI unutmamak önemlidir. Google’da Reklam Yayınlayarak Nasıl Para Kazanılır? Kaliteli içeriğe sahip kaliteli bir web sitesi oluşturmak ama bu siteye trafik çekmek için çok çalışmak gerekir. Hiçbir çaba harcamadan sadece para kazanmak isteyenler için değil ama sonunda buna değer.