Elementor Nedir ve Nasıl Kullanılır?

elementor-nedir
elementor-nedir

WordPress üzerinde bulunan developer’ler tarafından geliştirilen elementor eklentisi ne işe yarar sorusuna cevap vererek akılda ki soruları kapatacağız. Elementor nedir ve nasıl kullanılır : Elementor eklentisi sayfa tasarımı yapmanıza olanak sağlayan oldukça işlevli bir eklentidir. Dürüst olmak gerekirse birçok yazar, editör veya site sahipleri konu açarken tamamen özgür olarak içerik üretemiyorlar.

Create Amazing Content Timeline in WordPress Using Elementor
elementor ile sayfa tasarımı nasıl yapılır

Yani o hissi hiçbir görünüm vermiyor. Her istediklerimizi kolayca yapamıyoruz. Elementor nedir ve nasıl kullanılır diye bir yazı yazma gereksinimi duydum. Elementor eklentisini kullandığımda gerçekten sınırsız erişimim olduğunu farkettim. İçerik üretmek, sayfa tasarımları yap’maktan daha fazla zevk almaya başladım. İstediğin sayfa tasarımını sadece sürükle bırak mantığı ile halledebiliyor olmam gerçekten beni büyüledi. Elementor eklentisini oldukça çok kullanıyorum.

myCred Elementor - myCRED Codex
elementor nasıl kullanılır

Kullanıcılarıma güzel tasarımlar yaparak sitemde kalmalarını daha fazla sağlıyorum. Bunun da bana elbette çok yararı oluyor. Hem arama motorları tarafından hem de müşterilerimi veya okurlarımı memnun etmiş oluyorum. Bu sayede başarılarım her gün geçtikte daha da artıyor. Bu bana hem maddi hem manevi açıdan destek oluyor. Tabii şu an maddi olarak pek bir imkan sunmasa da.

Elementor Review - A Powerful Page Builder That You Can Use For Free
elementor ile sayfa hazırlama

Elementor Nasıl Kullanılır ?

Bu eklenti ile sayfa tasarımı yaparak hem içerik oluşturabilir hem de elementor blog sayfaları oluşturabilirsiniz. Evet blog sayfası hatta e-ticaret siteleri için sayfa tasarımları bile yapmak mümkün. Ayrıca eğer içerik üretiyorsanız birçok seo eklentisi ile birlikte de çalışabiliyor. Baya gelişmiş bir eklenti.

Elementor ile aynı zamanda woocommerce özel ürün sayfaları tasarımı da yapılabilmektedir. Kısa kodlar eklemek oldukça basittir. Sadece sürüklemek yeterli.

Oldukça güzel ve başarılı. Eğer sayfa tasarımları için bir eklenti arıyorsanız size önerebileceğim piyasadaki tek eklenti elementor olduğunu söyleyebilirim. Elementor eklentisi sayesinde kendi web sitenizin tasarını da yapabilirsiniz. Youtube kanalımızda eğitimleri vereceğiz. Youtube kanalımıza da abone olup bilgiler öğrenebilirsiniz.

Elementor Page Builder plugin review • Themes Zone
elementor tema yapımı

Elementor eklentisini wordpress sitenize eklemek için yapmanız gereken çok basit. WordPress yönetim paneline giriş yaptıktan sonra eklentiler menüsünün üzerinden yeni ekle seçeneği seçilir ardından Çıkan sayfa üzerinde arama kısmına elementor yazılır ve ilgili eklenti indirilir.

İndirilip etkinleştirildikten sonra panel üzerine gelecektir. Bir sayfa oluşturup yayınla dediğiniz zaman edit elementor seçeneği aktif olacaktır. Butona tıklayarak elementor ile sayfa tasarımı yapmaya başlayabileceksiniz. İstediğiniz widget’leri ekrana taşıyıp üzerine tıklayarak tüm düzenlemeleri yapabilirsiniz. Kısaca hayalinizdeki tüm tasarımları canlı olarak ve sürükleyerek yapacaksınız.

Elementor İle Neler Yapılabilir?

  • İçerik Üretme
  • Tema Yapma
  • Sayfa Tasarımları

gibi tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Widgetleri sürükleyerek istediğiniz görünümleri elde edebilirsiniz.

Elementor İle Sayfa Tasarımı Nasıl Yapılır ?

Yeni bir sayfa oluşturun ve elementor ile aç butonuna tıklayın. Yan panelde bulunan Widget’lerden istediğinizi sürükleyin ve tasarımlarınızı özgürce yapın. İster tema, ister içerik üretebilirsiniz. Youtube kanalımızda sizlerle beraber yapıyor olacağız.

Elementor Pro Page Builder | uyguntema.com
elementor pro özellikleri

Elementor Pro Nedir ?

Eklentinin premium versiyonu olan elementor pro ücretli bir sürümdür. Ücretsiz eklentin tabii ki de kısıtlıdır. Böyle bir şey olmasa tabii ki ücretli sürüm alınmazdı. Ücretli sürümde yapılmış hazır temaları eklemek ve üzerinde düzenlemeler yapmak mümkün. Hatta hazır sectionlar eklememize bile izin veriyor. Yani sadece e-posta abonelik kutusu ekleyebilirsiniz veya daha birçok alan. Kendi header ve footer tasarımlarınızı oluşturabilirsiniz. Kendi pop-up ekranlarınızı yapabilirsiniz. Tabii ücretli sürüm fiyatları bütcenize uygun mu bilemem ama işinize yarayacağına oldukça eminim. İşte merak ettiğiniz fiyatları sizlere göstereyim:

How Much Does Elementor Cost » WordPress Tutorials

Fiyat Türkiye’miz üzerinde oldukça pahalı. Ülkemizde doların değeri yüksek olmasından kaynaklı fakat yapabileceğimiz bir şey yok.

İşte ücretli eklentilerde yararlanabileceğiniz özellikler.

Elementor İncelemesi 2021: Beklentileri Karşılıyor Mu?

Pro yazan tüm sayfa tasarımlarını ekleyebiliyor olmanız oldukça harika değil mi? Onlarca ücretsiz sayfa tasarımları ve bloklar sizin elinizde olacak.

Elementor page templates

Ayrıca tasarım oluştururken responsive (mobil uyumlu) şekilde desteği bulunmakta. İstediğiniz formları ve widgetleri ekleyebiliyorsunuz.

Bu konumuzda da sizlerle beraber işimize yarayacak olan elementor eklentisi ile tanışmış olduk. Umarım eklenti hakkında oldukça bilgi toplamışsınızdır.