Blogunuz İçin Yazdığınız Her Makaleden Para Kazanın

Five euro bills on modern laptop keyboard. 3d rendering

Blogunuz için makale yazarak para kazanmak mümkün mü?

Bunu deneyen ve çoğu başarısız olan birçok insan var. Yine de bloglarından sadece makul bir gelir ile yetinme. Aynı zamanda bazıları tam zamanlı bir ücretten daha fazlasını kazanan başka yazarlar da var.

Öyleyse doğru yaptıkları nedir? Blog gönderileri neden bu kadar popüler ve blog yazarak nasıl para kazanıyorlar ?

Öncelikle, blogunuz için makaleler yazmak istiyorsanız, başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken üç önemli şey var. Ancak bunların ne olduğunu öğrendikten sonra, kariyerinize bir blog yazarı olarak başlayabilir.

Makale Yazma Nedeninizi Bilin.

Bu gerçekten önemli. Aslında (ve kelimenin tam anlamıyla) neden makale yazmak istediğiniz konusunda gerçekten çok düşünmeniz gerekiyor. Sebebinizi bulduğunuzda, yazdığınız her makale sizin için bir asker olarak çalışabilir, makale yazma hedefinize ulaşmak için dışarı çıkabilir – bunun ne olduğunu bildiğiniz sürece.

Nasıl Para Kazanacaksınız?

Blogunuz için makale yazarak para kazanmanın birkaç farklı yolu vardır. Bunları PPC reklamlarından para kazanmak veya bir ürün satmak veya bir hizmet satmak veya bağlı kuruluş pazarlaması yapmak için yazabilirsiniz (veya bunların tümünü kullanmayı seçebilirsiniz). Blogunuzdan nasıl para kazanmak istediğinizi öğrendikten sonra, blog gelirinizi en üst düzeye çıkarmak için en çok hedeflenen okuyucuları çeken makaleler yazabilirsiniz.

Ne Yapmak İstiyorsunuz?

Okuyucularınızın hangi eylemi yapmasını istediğinizi de bilmeniz gerek. Makalelerinizi okumayı bitirdikten sonra, her zaman bir şeyler yapmak isterler. Böylece bunun ne olduğunu bilmeniz gerekir.

Bir PPC reklamına tıklamalarını ister misiniz? Satın almak için mi ? E-posta listenize katılmak için ? Sunduğunuz bir hizmeti okumak için ? Daha fazla bilgi almak için kaydolmak mı istiyorsunuz ? Onlardan ne yapmalarını istediğinizden emin olun ve sonra yapmalarını söyleyin.

Ve en önemlisi, okuyucularınızın okumaya devam edebilmesi için tüm makalelerinizin / gönderilerinizin bir hikaye gibi okunması gerektiğini unutmayın. Diğer bir deyişle, her makalenin bir başlangıcı, ortası ve sonu olduğundan emin olun.

Onlara anlatacaklarınızın girişiyle başlayın, onlara söyleyin. Ardından bu bilginin onlara nasıl yardımcı olabileceğini ve bundan sonra ne yapacaklarını söyleyin.

Bu şekilde tüm makaleleriniz, yazdığınız her şeyden para kazanmanıza yardımcı olan asker ordunuz olabilir.