Baidu ile Çince SEO ile Para Kazanın

Yahoo ve Google’ın dünya çapında popüler ve çok kullanılan arama motorları olduğuna şüphe yok. Ancak, Google ve yahoo dünya çapında sonuçlar sağlıyor. Ancak bu, yerel bir hedefi olan işletmeler için pek iyi değil. Çin’de iş yapıyorsanız ve kendi çevrimiçi web siteniz varsa, yeni bir arama motoru Baidu’yu seçebilirsiniz. Baidu kullanan Çin SEO’su, pazarlamak istediğiniz hizmet ama ürün türüne bağlı olarak iyi ve güvenilir bir seçenektir. Çin’de en çok tercih edilen arama motorunun Baidu.com olduğunu bilmelisiniz. Çin’deki bu yerel arama motorunun popülaritesi gün geçtikçe artıyor. Web sitenizin Güney Doğu Asya’daki ülkelerle ilgisi varsa, Baidu işinize yardımcı olabilir ve daha fazla kar elde edebilir.

Goggle dünya çapında ve Çin’in bazı bölgelerinde de faaliyet gösteriyor. Ancak Baidu en çok ziyaret edilen yer. Bu, bu arama motorunu kullanarak yerel olarak daha fazla müşteriye ulaşmak için daha fazla fırsatınız olacağı anlamına gelir. PPC kullanmak istiyorsanız, bu seçenek Google kullanmak yerine Baidu ‘da bu pazarlama stratejisini kullanmak akıllıca olur. Ve pratiktir çünkü web sitenizde daha fazla ziyaretçiyi teşvik etmede çok daha ucuz ve etkilidir.

Ancak geçiş yapmadan önce gerekli araştırmanın yapılması çok önemlidir. Uzman Çinli internet SEO, web sitenizin, sahip olduğunuz çevrimiçi iş türüdür. Hangi arama motorunun uygun olduğunu belirlemesine gerçekten yardımcı olabilir. İşletmeniz için Google’a ihtiyacınız olma ihtimali vardır. Ama Web siteniz her iki arama motoruyla da yapabiliyorsa şanslısınız. Bir web sitesi sahibinin, web sitenizin ihtiyacını analiz etmenize yardımcı olur. Çin’de saygın bir SEO pazarlama şirketi bulması önemlidir. Belirli bir Çin SEO stratejisini seçmeden hemen önce göz önünde bulundurmanız gereken çok fazla husus vardır.

SEO ile Kazanımlarınıza Güç Katın

Web sitenizin geliştirilmesi için doğru rehberliği aldığınızdan emin olmanız zorunludur. Emin değilseniz, zor kazandığınız parayı boşa harcıyor olabilirsiniz. Çin’deki işiniz için Çince SEO kiralayacaksanız, Çin sansürü ile başa çıkabilecek şirketleri bulmanız gerekir. Bu, web sitenizin görünür olmasını ve birçok Çinli’nin web sitenize erişebilmesini sağlamak içindir. İnsanlar için dostça bir web sitesi geliştirmek önemlidir. Ancak aksi takdirde web siteniz kesinlikle Çinli kullanıcıların gözüyle sınırlı olacaktır.

Çinliler, erişemeyecekleri bazı web siteleri olduğunu biliyorlar ve insanlar bu kurallara ve düzenlemelere uyuyorlar. İyi bir internet pazarlama şirketi ama bu Çin internet sansürü konusunda bilgili olmalıdır. Çin çevrimiçi topluluğuna girmek isteyen her web sitesi bu sansüre uymalı ve buna uymalıdır. Çin çevrimiçi topluluğuna sızmaya çalışan tüm web siteleri tarafından karşılanması gereken belirli kurallar ve düzenlemeler vardır. Bu makalede sunulan tüm fikirleri özetlemek için, güvenilir SEO sağlayıcısı bulmanız gerekir. Ve işletmeniz için en iyi arama motorunu bulmanız gerekir.