Alan Adları ile İnternetten Para Kazanın

Alan Adları ile çevrim içi kazanın
Alan Adları ile çevrim içi kazanın

Alan Adları çevrimiçi para kazanmak için çok popüler bir araç haline geldi. Ve bu adların birçoğu önemli bir kazanç sağlayabilir. İnternet popüler hale geldiğinde, birkaç kişi oldukça arzu edilen bir alan adının haklarını buldu. Bir alan adı, web sitesi sahibinin başlığı tedarikçiyle yenilemek istemesi durumunda herkese açık hale gelir. Bu nedenle kamuya açık bir alana dönüşür. Bu genel alanlar, kiralama veya satın alma için sunulur.

Bazı tüccarlar, kullanılabilir olduklarında etki alanlarını ele geçirecek. Ve ardından ziyaretçileri bu web sitesine yönlendirmek için kullanmak üzere alan adını web sitenize ödeyecek veya kiralayacaktır. Alıcı para kazanır ve ayrıca bu alanın haklarını alan site trafiğini büyük ölçüde artırabilir. Bu prosedür, alanı kullanmak için en iyi olanı bulmanız lazım. Ve onu aynı ürünleri veya çözümleri sunan rakip bir firmaya satmanızı gerektirir.

Unutkanlık nedeniyle Alan Adının atlanmasına izin veren ilk sahibi kullanan alan adları için pazar yeridir. Pek çok örnek, bu sahipler web sitelerinde önemli miktarda zaman, çaba ve para harcadılar, bu yüzden onu sürdürmek için ödemeye fazlasıyla hazırlar. Bu sahipler, genellikle bir şans verildiğinde, zaman zaman önemli bir kârla alan adını sizden geri satın alabilir.

Alan Adlarıyla Çevrimiçi Para Kazanın

Etki alanlarıyla çevrimiçi para kazanmanın üçüncü bir yaklaşımı, belirli iş anahtar sözcüklerini içeren genel etki alanları satın almaktır. Ardından ziyaretçileri alıcınızın en önemli web sitesine yönlendirmek için bunları işletme içinde sunmayı teklif etmektir. Genel anahtar kelimeler işletmeden sektöre farklılık gösterecektir. Bu nedenle hedeflediğiniz işletme için en etkili anahtar kelimeleri bulmak bu teknik için harika fikirdir. Horsecare.com veya hatta muhasebenow.com gibi jenerik alan adları, bu işletmelerde alıcıları büyüleyecek. Bu nedenle birini bulmak, yalnızca alıcıları keşfetmek için desteğinizin reklamını yapmaktan ibarettir.

Etki alanlarıyla çevrimiçi para kazanmak, doğru bir şekilde yapılırsa oldukça karlı bir gelir kaynağı olabilir. Kamusal alanlar, çoğunlukla onları canlandırmanın ihmal edilmesinden dolayı sıklıkla kullanılabilir hale gelir. Alan adları için ana pazar, ziyaretçileri web sitelerine yönlendirerek alan adını kullanmak isteyen alıcılar vardır. Yeniden canlandırmayı unuttukları için alan adını bırakan ve web sitesini üretmek için çok sayıda yatırım. Sektöre özgü anahtar kelimeler içeren etki alanını ve etki alanlarını kurtarmak için ödeme yapmaya isteklidirler.

Bir pazarın içinde vızıltı cümleleri içeren genel alan adlarını toplayarak ve önemli web sitesine yönlendirilir. Maksimum teklif verene sunarak alan adlarıyla para bile kazanabilirsiniz. Örneğin, “conferencecallnow.com” gibi bir URL’nin kontrolüne sahipseniz, olasılıkla dünyanın dört bir yanındaki çeşitli telekonferans şirketlerinin bir kısmına dikkat çekersiniz. Belirli bir hizmet teklifi için kullanılan, para satan alan adları kazanmak nispeten kolaydır.

Etki alanlarıyla para kazanmak için, makul bir sürede neyin ödeyeceğine bir göz atın. Pazarın neye dayanacağını bilmeniz ve ayrıca “bir etki alanı adıyla nasıl para kazanırım.” Sorusuna bir sürü yanıt almanız gerekir. Herhangi bir spekülatör bunu kim yapacaksa, insanların etki alanlarından nasıl para kazanılacağını kesin olarak bilecektir.